Malarstwo

Dorota Mielczarek-Mądry

Malarka z zamiłowania. Miłośniczka zwierząt, z zawodu Radca prawny, malująca wylącznie dla przyjemności. Związana przez ponad 30 lat ze Stocznią Gdynia. Jej twórczość inspirowana jest przyrodą. Tematy przewodnie to kwiaty, krajobrazy oraz – ostatnio – koty. Swoje prace wykonane akwarelami i pastelami wystawiała już wcześniej – w 2005r. w Sopocie

Naciśnij zdjęcie, aby powiększyć

 

Aleksander Poroh

Aleksander Poroh  malarz z Dolnego Śląska. W swoich obrazach podejmuje różnorodną tematykę. Za najbardziej znaczące można uznać cykle prac poświęcone kobietom oraz paryskiej dzielnicy Montmartre. Chętnie kopiuje dzieła znanych mistrzów, również tych, którzy swoje obrazy poświęcali kotom. Niejednokrotnie płótna sygnuje pseudonimem. Niechętnie rozstaje się ze swoimi pracami. Kilka razy w roku można jednak spotkać jego obrazy na aukcjach internetowych.

Z twórczością Poroha można zapoznać się na stronie https://sites.google.com/site/kotgaleria/

  koty chuligani

 ko tw oranżeriibialy kot

Stanisław Jerzy Suder

Stanisław Jerzy Suder (ur. 11 listopada 1951 w Sieprawiu pod Krakowem) – polski artysta plastyk. Od 1964 r. mieszka w Krakowie. Studiował topografię, jednakże nigdy nie pracował w wyuczonej profesji, ponieważ jego pasją stało się malarstwo.
    W dorobku ma 31 wystaw swoich prac. W 1991 roku Królewska Galeria w Londynie  zakupiła w krakowskiej “Space Gallery” jego obraz ” Łąka”, który trafił do działu Krajobraz Europejski.
Najbardziej charakterystyczny nurt  twórczości Jerzego Sudera to cykl zatytułowany „Ptaki Cudaki”. Obraz z tego cyklu trafił do kolekcji Barbary i George’a Bushów. Prace artysty można  również zakupić na aukcjach Allegro.

SJSUDER@POCZTA.FM

Piotr Piskorz

Piotr Piskorz w swoich, malowanych farbami olejnymi i akrylem, pracach zapuszcza się w stronę mrocznego surrealizmu i bajkowych wizji. Prace artysty trafiły do kolekcji w Niemczech, Belgii, Holandii, Słowacji , Stanów Zjednoczonych, a nawet dalekiej Japonii. Od paru lat jeden z obrazów jest ozdobą kolekcji pani Mirelli Kwapich, która jest zachwycona kolorytem prac i oddaniem kociej sytuacji. Jeśli praca ma np.tytuł „Sieroca dola” to po postaci kota widać całe jego nieszczęście i smutek.

Prace można kupić na Allegro lub sorrow_gallery@op.pl

Stach Polaniak

Stach Polaniak zafascynowany malarstwem i ceramiką ukończył Państwowe Liceum Sztuk plastycznych w Nowym Wiśniczu, a następnie studia w Akademii  Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Malarstwa. Od czasów licealnych bierze udział w licznych wystawach zbiorowych i konkursach artystycznych. Jego specjalnością są ikony. Prace jego znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą m.in. we Włoszech, Anglii, Francji, Niemczech, Szwecji, Stanach Zjednoczonych i Portugalii.Zakochany w górach i Tokarni skąd pochodzi.

Prace można kupić na Allegro lub : http://www.e-maluje.pl/

http://e-maluje.blogspot.com/

 

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

WordPress.com Logo

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Twitter picture

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Follow

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Join 193 other followers

%d bloggers like this: